czwartek, 23 kwietnia 2015

Skąd się bierze strach ?


„Na pytanie, czego boisz się najbardziej, ludzie odpowiadają, że śmierci, a zaraz potem, że wystąpień publicznych

Dale Carnegie

I ten strach występuje u ludzi wszystkich kultur i społeczności. Jeśli więc odczuwasz obawy, to nie jesteś osamotniony. Wystąpień publicznych można się nauczyć. Wtedy strach jest dużo mniejszy.

St.Cz.

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Krótkie wystąpienia zmieniające sposób patrzenia na świat


Czy 3-minutowe wystąpienie naukowca może zmienić sposób, w jaki patrzymy na świat i podejmujemy decyzje? Tak! Nie wierzycie? Przyjdźcie na finał konkursu FameLab Poland 28 kwietnia br. o godz. 18:00 do Centrum Nauki Kopernik. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Transmisja online z przebiegu finału będzie dostępna na www.kopernik.org.pl.

Famelab to międzynarodowy konkurs, który zachęca naukowców – naturalnych rzeczników nauki – do zabrania głosu publicznie. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej. Jeśli zrobią to rzetelnie, z charyzmą i pasją, mają szansę wygrać nagrodę główną. Zwycięzca otrzyma 30 tys. zł na cele naukowe i 5 tys. zł na dowolne wydatki. Laureat lub laureatka głosowania publiczności otrzyma nagrodę British Council (voucher językowy).

Paula Butlewska

niedziela, 19 kwietnia 2015

Studenci szybko się uczą



Studenci szybko się uczą, co widać po zamieszczonym plakacie. Rysunek w tle, kod QR z linkiem do e-portfolio, treść taka jak na referacie ustnym.
St.Cz.

piątek, 10 kwietnia 2015

Kilka nowości z sesji posterowej


Wróciłem z III Ogólnopolskiej Konferencji Dydaktyki Akademickiej Ideatorium (http://www.ideatorium.ug.edu.pl/konferencja.html). Na uwagę zasługują nowinki z sesji posterowej. Dużo było kodów QR i wykorzystania mobilnego internetu. Nie tylko kilka plakatów poświęcone było kodom QR lub wykorzystywały tę technikę. Pod plakatami organizatorzy przygotowali koperty (pojemniki) na miniaturki posterów oraz z umieszczonym kodem do wersji elektronicznej (wcześniej umieścili na stronie). Nawet jak zabrakło (a szybko "wyszły) miniaturek posterów, to i tak można było plakat w wersji internetowej obejrzeć. W zasadzie wydawać by się mogło czymś zbędnym (przecież plakat przed oczami), ale dwa plakaty... z nieznanych dla mnie względów nie dotarły... były  jednak kody QR (zdjęcie wyżej). Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem był program sesji posterowej... z tymi samymi kodami QR- można więc obejrzeć plakat w dowolnym momencie.

Proszę zwrócić uwagę na stelaże do posterów - dwa rodzaje, jedne zamykane w aluramach (więc wielkość przygotowanego plakatu musi być dostosowana), inne w postaci siatki - przypinać można za pomocą klipsów.






  St. Czachorowski